Všude, kde koluje v umělých podmínkách voda, zároveň žijí různé drobné organismy. Pokud se jich nechcete cíleně zbavit účinnými toxickými prostředky, množí se v potrubí, armaturách a záchytných nádržích a vytváří prostředí, které pak není vhodné ani na koupání, ani na pití. V přírodě existuje tzv. samočisticí schopnost vodních toků a rezervoárů pomocí planktonu, některých dalších organismů a vodních rostlin a toho také využívají některé velké nádrže na koupání, ovšem v omezených podmínkách toho není tak snadné docílit, kupříkladu v domácnosti.
Odpadní potrubí v domácnosti – když se vám zanese potrubí odpadů z kuchyně, koupelny nebo na toaletě, ohlédnete se po nějakém prostředku, který by si s tím poradil. Mohou to být mechanické pomůcky, jako je např. gumový zvon, anebo velmi efektivní chemikálie, s nimiž usazené nánosy rozpustíte. Teprve tehdy, jsou-li nánosy příliš silné a vzdálené, např. u stoupaček, můžete oslovit havarijní instalatérskou službu. Pokud se tedy pokoušíte odstranit nečistoty sami, můžete si zvolit čistič potrubí 5l Chlorito v tekutém stavu nebo ve formě granulí a postupovat při jeho aplikaci podle uvedeného návodu.
Bazény a vířivky – i přes velmi pečlivou desinfekci a filtraci vody v bazénech a vířivkách může docházet k zanášení potrubních rozvodů organickým materiálem a různými bakteriemi či mikroorganismy, které vytváří na vnitřních stěnách plastu či kovu mazlavý povlak. Kdo z vás již někdy doma čistil např. sifon v kuchyňském dřezu, pravděpodobně narazil na páchnoucí, škaredý sliz, obvykle tmavě hnědé až černé barvy, který je ideálním prostředím pro tyto živé tvory. Mazlavé povlaky se tvoří všude tam, kde je materiál vystaven vodě a vlhkosti a přiměřené teplotě, a kde se nevyskytují toxické chemikálie, jako jsou např. silné kyseliny, louhy nebo chlór či ozón. Časem tento jev tedy může snížit průtok vody v bazénových rozvodech a může narušit kvalitu vody, proto se vyplácí využívat čističe potrubí 5l na bázi alkalických sloučenin (louhů) i zde, v těchto místech.